טהרת המשפחה

לימוד והדרכה

קדיש

אמירת קדיש לעילוי נשמה

הכשרת מטבחים

אוכל כשר מתחיל במטבח

מרכז החסד

חלוקת מזון לנזקקים

חגים ואירועים

פעילות ואירועים במעגל השנה

כולל ל’גיל הזהב’

שיעורי תורה לפנסיונרים

מועדון 13

לימוד והכנה לבר מצווה

תפילין ומזוזות

בדיקה ורכישה

בתל-אביב הוכרעו הבחירות: שלוחי הרבי ינהיגו את העיר

הדתה? בחירות מקומיות? לערב אחד היה נראה שהבעיות ה'בוערות' באמת בתל-אביב-יפו, הם כיצד למנף את הפעילויות מחודש תשרי לכל השנה, איך לשמור על קשר עם משפחת בר-מצוה ומה היא הדרך הנכונה לקרב את בני הנוער לאבינו שבשמים. ברוכים הבאים לעולם שבו יש מטרה אחת – להאיר ושוב להאיר, להאיר ללא הפסקה. זהו כינוס השלוחים בעיר ללא הפסקה.


75 שלוחים בשכונות ובשדה החינוך בעיר תל-אביב התכנסו לכינוס שלוחים משלהם, לחזק ולהתחזק יחדיו בעבודתם בהבאת אור היהדות לריכוז היהודי הגדול בעולם. את פניהם קיבל שליחו הראשי של הרבי ורב קהילת חב"ד בעיר, הרב יוסף גערליצקי, שהזכיר לשלוחים את הבטחת הרבי שהוא עצמו מלווה כל שליח בכל מקום שיהיה, וסיפר סיפורים מרגשים מימי האור הממחישים זכות מיוחדת זו.


עוד נשאו דברים השליח המשפיע הרב שלום דובער בוטמן, השליח לשכונת קרית שלום הרב חנניה לבייב, והשליח בשכונות הצפון החדש הרב מנחם מענדל גערליצקי, שהנחה את האירוע כולו. על החלק האומנותי והחווייתי הופקד הכנר העולמי ר' מרדכי ברוצקי, שערך לשלוחים 'סדנת היכרות' עם ניגוני חב"ד עתיקים שהתגלו רק לאחרונה.


למשא המרכזי בכינוס הוזמן ראש בי"ד רבני חב"ד בארץ הקודש, הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי, שהביע את התפעלותו הגדולה מהאחדות המופלאה השוררת בין עשרות השלוחים בתל-אביב, הפועלים יחד כאיש אחד בלב אחד, אף שכל אחד מהם מופקד על מקום ותחום אחר, ואיחל שמהם יראו וכן יעשו כל שלוחי הרבי בארץ ובעולם. בהתרגשות גדולה סיפר הרב ירוסלבסקי הוראות והתבטאויות נדירות שאמר לו הרבי ביחידויות על חובת הרבנים והשלוחים בימים אלו לדאוג לכל יהודי ובכל מצב.


על ארגון האירוע שכלל סעודת מלווה מלכה מהודרת, שקדו השלוחים אנשי מרכז חב"ד, ר' יצחק לפקיבקר, ר' יצחק ביר ור' יחזקאל גבירץ, שאף העניקו בסיום תשורה לכל שליח, מתנת מרכז חב"ד ת"א.


ואם שאלתם את עצמכם את השאלה האקטואלית בימים אלו, אז התשובה היא "לא"... חב"ד בתל-אביב לגמרי איננה עוסקת בבחירות המקומיות הקרבות, הנושא אפילו לא עלה. ומה לגבי מוסדות? הקצאות? תקציבים עירוניים? בתגובה מספרים השלוחים בחיוך על אנקדוטה שאירעה לפני מספר שבועות: השליח הראשי הרב יוסף גערליצקי נכנס לקומה ה-12 בעירייה כדי לסדר כמה נושאים שעמדו על הפרק בענייני מוסדות חב"ד, בדיוק בכניסתו עברו ראש העיר ופמלייתו, וכשראה ראש העיר את השליח, נעמד דום והצדיע, באמרו לאנשיו בקול גדול: "אתם רואים אותו? זה הבעל-הבית האמיתי של תל-אביב-יפו"...